+90 0216 335 34 36

Turkey England Saudi arabia Germany France Russian China

 
 
 

Prefabrik Yapılar

    Fabrikasyon olarak hazırlanan hafif prefabrike yapı elemanları, zemin ve bölge şartlarına göre tasarlanmış betonarme temel üzerine ankraj edilmek süretiyle prefabrik yapıların montajı yapılır. Doğa etkilerinin yapı sisteminin boyutlandırılmasında en önemli yatay kuvvet etkilerini oluşturan bir coğrafyada olan ülkemizde  Çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistem tasarımı ile yapı öz ağırlığının betonarme yapı öz ağırlığına göre yaklaşık 10 kat daha hafif olması bakımından, prefabrik yapıların depreme dayanıklı olma avantajları günümüzde anlaşılır ve tercih edilir durumuna gelmesini sağlamıştır.

Prefabrik yapıların kısa sürede imal edilmesi ve hava koşullarından bağımsız hızlı montaj sağlaması, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir özellikte olması, geri dönüşümü olma özelliği ile prefabrike yapılara olan tercih günümüzde giderek artmaktadır.

Prefabrike binalar istenilen ölçüde ve özgün tasarımlarla üretilmektedir. Yapılar tek katlı olabildiği gibi iki veya üç katlı da üretilebilmektedir. Ürün sevkiyatları kamyon, tır, gemi, yük konteyneri, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir.OSB, Suntalam, Betopan ve Fibercement levhalı panel sistem yapıların yüklemesi ve indirilmesi için vinç gerekmez. Betopan ve Fibercement bulonlu Tip bina ve Sac panel sistem binalarda vinç gerekmektedir. Yurtdışı üretimlerde malzemeler uluslararası taşıma ve paketleme kurallarına uygun olarak ambalajlanmaktadır.

 

 

Prefabrike binalar elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam dahil teslim edilebildiği gibi, elektrik tesisatı, sıhhi tesisat, boya, cam hariç şekilde teslimat da yapılabilir. Kullandığımız malzemelerin tamamı TSE belgeli ve çoğu ISO 9001 belgelidir. Kullandığımız hammaddeler TSE ve DIN normlarındadır.

Prefabrike binalarda ve konteynerlerde dış cephe, iç cephe, tavan ve arakat döşemesinde kaplama malzemesi olarak kullandığımız, betopan veya fibercement levhalar çimento, silikat ve selüloz elyafdan oluşmuş olup, yüksek basınçta ve ısıda fırınlanarak üretilmektedir. Bu yöntemle levhanın ısı farklılıklarından ve iklim şartlarından deforme olması önlenmektedir.

Prefabrik yapılar, arsa sahiplerine; son dönemde banka kredileri ile kira ödeme sistemine yakın ödemeler ile depreme dayanıklı,ısı ses yalıtımlı modern yapı malzemeleri ile sağlıklı yapılarda yaşama imkanı sunmaktadır.

 

Prefabrik yapı çatı makas elemanları: